Αυτό είναι το μοναδικό, χειροποίητο #Γούρι2017 για καλοτυχία και ευημερία, το οποίο  σχεδιάστηκε αποκλειστικά από την σχεδιάστρια κοσμημάτων Άννα Βασιλείου για τη στήριξη του Συνδέσμου Ατόμων με Πολλαπλή Σκλήρυνση Λάρνακας.

 

Μια ασθένεια ύπουλη που έρχεται ξαφνικά και σε χτυπά, που μπορεί να συμβεί στον οποιοδήποτε υγιή άνθρωπο, δεν κάνει διακρίσεις ούτε και βλέπει ηλικία, γι' αυτό και όλοι μας ας βοηθήσουμε με το ελάχιστο που μπορούμε αγοράζοντας τα γούρια Anna V. για την ενίσχυση του Συνδέσμου και κατ'επέκταση των ατόμων που υποφέρουν από την ασθένεια αυτή.

 

Το γούρι αυτό συμβολίζει τη δύναμη, αυτή  που όλοι έχουμε μέσα μας και παλεύουμε όλα τα εμπόδια που έρχονται στο δρόμο μας καθώς επίσης και τη δύναμη αυτή που αντλούμε στις δύσκολες στιγμές μας από τους ανθρώπους που βρίσκονται δίπλα μας και μας αγαπάνε!

 

Τα γούρια 2017 είναι από ασήμι925 και επιχρυσωμένο ασήμι925 και θα διατίθενται στην τιμή των 15 ευρώ.

 

    

Μπορείτε να τα προμηθευτείτε από τον Σύνδεσμο Ατόμων με Σκλήρυνση Κατά Πλάκας και από το την ιστοσελίδα της Jewels by Anna V.  ή από τον πορσωπικό λογαριασμός της  Anna Vasiliou στο Facebook.

 

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

 

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ:

ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ

 

8:00 μ.μ. – 8:30 μ.μ.

ΕΝΑΡΚΤΗΡΙΑ ΠΑΡΕΛΑΣΗ

Λαμβάνουν μέρος:

Πρόσκοποι, Ναυτοπρόσκοποι, Αεροπρόσκοποι,

Οδηγοί, Ναυτοδηγοί, Οδοιπόροι Αγάπης,

χορευτικά συγκροτήματα, πολιτιστικοί όμιλοι,

Ναυτικός Όμιλος Λάρνακας,

298ον  Σύστημα Ναυτοπροσκόπων Ζήνων                          

Φιλαρμονική Δήμου Λάρνακας,                               

Φιλαρμονική Αστυνομικής Δύναμης Κύπρου,                             

Φιλαρμονική Πολιτιστικού Ομίλου ΟΜΟΝΟΙΑ Αραδίππου 

και Φιλαρμονική ΕΔΟΝ Περβολιών                     

 

ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑ

8:30 μ.μ. – 8:50 μ.μ.

 

Τελετουργικό έναρξης με το

Φωνητικό Σύνολο Δήμου Λάρνακας

Συμμετέχει η Ομάδα Κρουστών του Λευτέρη Μοσχοβία

Γενική επιμέλεια: Ανδρέας Γερολέμου                                                      

 

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ

από τον Δημαρχεύοντα Λάρνακας

κ. ΠΕΤΡΟ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ

 

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ

από τον Υπουργό Παιδείας και Πολιτισμού

κ. ΚΩΣΤΑ ΚΑΔΗ

 

8:55 μ.μ. – 9:25 μ.μ.

Το Μουσικό Σχήμα Η ΑΝΑΤΟΛΗ παρουσιάζει

το πρόγραμμα «Όμορφη Κύπρος»

με τραγούδια του Κωστή Κωστέα σε στίχους του Παύλου Λιασίδη  

Καλλιτεχνικός διευθυντής: Ηλίας Κουλουμής                                                 

                                                      

9:30 μ.μ. – 9:45 μ.μ.

Ο  Λαογραφικός  Πολιτιστικός

Όμιλος ΤΡΙΔΑΤΑ Λιβαδιών

παρουσιάζει κυπριακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Χρήστος Σιουκρής                                           

 

9:50 μ.μ. – 12:00

«Μια Βραδιά με Κύπριους Καλλιτέχνες»

με τους ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, ΜΙΧΑΛΗ ΒΙΟΛΑΡΗ,

ΣΤΕΛΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ, ΚΩΣΤΑ ΧΑΤΖΗΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 

Καλλιτεχνική επιμέλεια: Βάσος Αργυρίδης          

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ

 

7:30 μ.μ. – 8:40 μ.μ. 

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΚΥΠΡΙΑΚΩΝ ΧΟΡΩΝ

Κατηγορίες:

Μέχρι 16 χρονών και από 16 χρονών και άνω

Βιολί: Μωυσής Παπαμωυσέως  

Λαούτο: Γιώργος Λειβαδιώτης

 

8:45 μ.μ. – 9:00 μ.μ.

Ο Χορευτικός Όμιλος ΠΥΡΓΩΝ Λάρνακας

παρουσιάζει ένα ελληνικό λαϊκό ποτπουρί

                                                                                                                                   

9:05 μ.μ. – 9:35 μ.μ.

«…..Ας Κρατήσουν οι Χοροί»

Τραγούδι: ΓΕΩΡΓΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΧΑΛΛΑ

Φωνητικά: Βασιλική Βελιγράδη

Πιάνο / πλήκτρα : Χρυσοβαλάντης Μελισσαρόπουλος

Κιθάρα / φωνητικά: Γιώργος Πουλίδης

Τύμπανα / κρουστά: Χαράλαμπος Κατίρτζογλου

Μπουζούκι: Τάσος Αναστάση

 

9:40 μ.μ. – 9:55 μ.μ.

Ο Λαογραφικός Όμιλος ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΣΕΚ

Λάρνακας – Αμμοχώστου

παρουσιάζει ελληνικούς παραδοσιακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Σοφοκλής Χαραλαμπίδης

                                                                          

10:00 μ.μ. – 10:20 μ.μ.

Ευχάριστο ψυχαγωγικό πρόγραμμα

με τον ΠΑΥΛΟ ΧΑΠΟΥΠΗ και τη ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ              

 

10:25 μ.μ. – 10:55 μ.μ.

«Μουσικό Ταξίδι στο Παλιό και Έντεχνο Τραγούδι»

με τη ΦΑΝΗ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ και τον ΚΟΥΛΗ ΘΕΟΔΩΡΟΥ 

Καλλιτεχνική επιμέλεια: Κούλης Θεοδώρου                   

                                                                  

11:00 μ.μ. – 11:15 μ.μ.

Το Χορευτικό συγκρότημα

ΚΙΜΩΝ Ξυλοτύμπου

παρουσιάζει νησιώτικους  χορούς

Χοροδιδάσκαλος: Χριστάκης Κορυζής    

                                                     

11:20 μ.μ. – 01:30 π.μ.

Συναυλία  

με τον  ΑΝΤΥΠΑ

και  την ορχήστρα του

ΕΞΕΔΡΑ  ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ

 

 

7:00 μ.μ. – 10:00 μ.μ.

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ 

ΚΥΠΡΙΑΚΩΝ ΠΟΙΗΜΑΤΩΝ,

ΕΡΩΤΙΚΩΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ &

ΤΣΙΑΤΤΙΣΜΑΤΩΝ

Βιολί: Μωυσής Παπαμωυσέως  

Λαούτο: Γιώργος Λειβαδιώτης      

 

10:05 μ.μ. – 10:35 μ.μ.

«Ο Έρωτας Μέσα από το Δημοτικό Τραγούδι»

με το  Μουσικό Σχήμα

του ΜΙΧΑΛΗ ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ

Τραγουδούν: Μιχάλης Χατζημιχαήλ,

Βασιλική Χατζηαδάμου, Δήμητρα Χατζημιχαήλ

Μουσικοί: Μιχάλης Χατζημιχαήλ, Σάββας Στεφάνου, Νέστορας  Γεωργίου,

Μελέτης Χριστοδούλου, Λευτέρης Χατζημιχαήλ

Μουσική επιμέλεια: Μιχάλης Χατζημιχαήλ

                               

 

10:40 μ.μ. – 10:55 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΑΡΑΔΙΠΠΟΣ – ΚΑΡΟΤΣΕΡΗΣ

παρουσιάζει ένα πλούσιο χορευτικό πρόγραμμα

με ελληνικούς λαϊκούς και ρεμπέτικους χορούς

Χορογραφίες: Αντώνης Αβραάμ                                                          

                                                                       

11:00 μ.μ. – 1:00 π.μ.

«Στην Αυλή του Βασίλη Τσιτσάνη»

με τους τραγουδιστές

ΜΠΑΜΠΗ ΤΣΕΡΤΟ και ΕΙΡΗΝΗ ΤΟΥΜΠΑΚΗ

Καλλιτεχνική επιμέλεια: Άδμητος Πιτσιλλίδης

 

 

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ  

 

7:30 μ.μ. – 8:30 μ.μ. 

Διαγωνισμοί

ΑΥΛΟΥ -  ΜΠΑΛΟΥ

Βιολί: Μωυσής Παπαμωυσέως

Λαούτο: Γιώργος Λειβαδιώτης      

                       

8:35 μ.μ. – 8:50 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΜΑΜΒΟ της Μαρίας Ζαχαρίου Καραπίττα

παρουσιάζει ελληνικούς λαϊκούς χορούς

Χορογραφίες / διδασκαλία: Μαρία Ζαχαρίου – Καραπίττα

                                                                 

8:55 μ.μ. – 9:10 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΒΡΑΚΟΦΟΡΟΙ

παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς από την Τζια - Κεα

Χοροδιδασκαλία: Μιράντα Προκοπίου, Κώστας Ανδρέου   

                                                           

9:15 μ.μ. – 9:45 μ.μ.

Ευχάριστο μουσικό πρόγραμμα

με την ΕΥΗ ΚΑΠΑΤΑΗ       

                                                                           

9:50 μ.μ. – 10:05 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ

Βορόκληνης και Συνοικισμού

παρουσιάζει κυπριακούς παραδοσιακούς χορούς

Χοροδιδάσκαλος: Μιχάλης Μιχαήλ 

 

10:10 μ.μ – 10:25 μ.μ.

Ο Λαογραφικός Όμιλος ΖΟΡΜΠΑΣ

παρουσιάζει ελληνικούς λαϊκούς χορούς

Χορογραφίες: Δημήτρης και Δέσπω Κόνσολου

                                                                                                    

ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑ

10:30 μ.μ. - 00:30 π.μ.

Συναυλία

με τον ΒΑΣΙΛΗ ΚΑΡΡΑ

και την ορχήστρα του                                                                                              

 

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

 

ΤΡΙΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ 

 

8:00 μ.μ. – 8:45 μ.μ. 

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΒΑΣΙΛΙΤΖΙΑ ΠΕΟ

παρουσιάζει το πρόγραμμα       

«Χοροί και τραγούδια της Κύπρου»

Κείμενα / επιμέλεια προγράμματος: Αντώνης Λαζάρου

Τραγούδι: Μαρία Κερτεπενέ Λαζάρου, Κώστας Ναθαναήλ

Χορογραφίες: Ζαχαρίας Κερτεπενές, Μαρία Δημητρίου

Διεύθυνση / διδασκαλία μουσικής: Λουκία Λαζάρου

Ενορχήστρωση /  διασκευή / σύνθεση: Αδάμος Κατσαντώνης, Κούλλης Θεοδώρου

 

 

8:50 μ.μ. – 9:50 μ.μ. 

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ

ΠΑΙΔΙΚΟΣ

 

9:55 μ.μ. – 10:10 μ.μ. 

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΟΜΟΝΟΙΑ Αραδίππου

παρουσιάζει νησιώτικους  χορούς

από την περιοχή του Αιγαίου

Χοροδιδασκαλία: Παύλος Μιχαηλάς,

Λούκας Πάρτου, Δημήτρης Πιτσιλλής

                                                                                      

10:15 μ.μ. – 10:30 μ.μ.

Ευχάριστο ψυχαγωγικό πρόγραμμα

με τον ΛΟΥΚΑ ΘΟΥΠΗ                                                                                     

                                                                                            

 

10:35 μ.μ. – 10:50 μ.μ. 

Το Συγκρότημα Καλλιτεχνών Λύσης ΣΥΚΑΛΥ

παρουσιάζει κυπριακούς παραδοσιακούς χορούς

Χορογραφίες: Αριστόδημος Αυξεντίου

Χοροδιδασκαλία: Σωτήρης Σουρουλά, Παναγής Βασίλη

                                                                                                    

10:55 μ.μ. – 11:50 μ.μ.

Συναυλία

με τον ΧΡΗΣΤΟ ΣΙΚΚΗ

Τραγούδι: Μαρία Κωφού

Λαούτο: Γιώργος Λειβαδιώτης

Σαντούρι: Κυριάκος Γεωργαλλας

Κρουστά / φλογέρα / νέυ: Ανδρέας Σίκκης

 

           

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

                                                

ΤΕΤΑΡΤΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ   

 

6:00 μ.μ. – 6:05 μ.μ.

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ

από τον Δημαρχεύοντα Λάρνακας

κ. ΠΕΤΡΟ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ

 

6:10 μ.μ. – 6:50 μ.μ.

Το Μουσικό Σχήμα του ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΜΑΠΠΟΥΡΑ

παρουσιάζει παραδοσιακά κυπριακά και σμυρναίικα τραγούδια

Τραγούδι: Κυριάκος Μαππούρας, Μιράντα Χαρίδημου

Μουσική επιμέλεια: Σαββάκης Λάμπρου

                                                                              

6:55 μ.μ. – 7:25 μ.μ.

«Η ΠΑΛΙΑ ΠΑΡΕΑ» Χορωδία Συνταξιούχων

ΕΚΥΣΥ Λάρνακας – Αμμοχώστου

παρουσιάζει λαϊκά άσματα

Διευθυντής Χορωδίας: Λοΐζος Μίκαλλος

                                                                                                        

7:30 μ.μ. – 8:00 μ.μ.

Το Μουσικό Σχήμα ΑΙΓΑΙΟΠΕΛΑΓΙΤΙΚΑ

παρουσιάζει νησιώτικα τραγούδια 

Χορευτικά: Χορευτικός Όμιλος Καλού Χωριού

και Πυργών Λάρνακας

Μουσική επιμέλεια: Βάσω Νικολή      

                

8:00 μ.μ. – 9:00 μ.μ.

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ

 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ

                                   

9:05 μ.μ. – 9:20 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΑΝΤΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

παρουσιάζει λαϊκούς χορούς

Χορογραφίες: Άντρη Γεωργίου                                                               

           

9:25 μ.μ. – 9:55 μ.μ.

Ένα ευχάριστο μουσικό πρόγραμμα

με την ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

 

10:00 μ.μ. – 10:15 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΑΘΑΝΑΣΙΑ

παρουσιάζει κυπριακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Γιώργος Θεοδούλου                                                 

                                                         

10:20 μ.μ. – 00:30 π.μ.

Συναυλία με τον

ΣΤΑΝ                                                                                                             

και την ορχήστρα του                                       

 

 

 

ΕΞΕΔΡΑ ΜΕΣΑΙΩΝΙΚΟΥ ΚΑΣΤΡΟΥ

 

ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ

8:30 μ.μ.

ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΠΑΦΙΟΥ

παρουσιάζει το έργο:

«Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΚΑΙ Ο ΑΓΡΙΟΣ ΓΟΡΙΛΛΑΣ»

{ΕΚΘΕΣΗ ΦΙΓΟΥΡΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ}

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ

8:30 μ.μ.

ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

παρουσιάζει το έργο:

«Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ»

{ΕΚΘΕΣΗ ΦΙΓΟΥΡΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ}

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ

8:30 μ.μ.                                                                                  

ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ Α. ΠΑΦΙΟΥ

παρουσιάζει το έργο:

«Ο ΠΙΟ ΕΞΥΠΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ»

{ΕΚΘΕΣΗ ΦΙΓΟΥΡΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ}

                                                                           

 

 

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΚΥΠΡΙΑΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ

ΣΤΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΤΗΣ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ – ΤΡΙΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ

 

  1. Υφαντική
  2. Μασούρισμα στο δουλάπι
  3. Απόσταξη ζιβανίας
  4. Ξυλογλυπτική
  5. Κατασκευή ψαθιού
  6. Πλούμισμα κολοτζιού
  7. Κατασκευή σκάφης ( βουκκοσάνιδα)
  8. Πιθκιαύλι                               
  9. Κομπολόγια                                
  10. Ματσούκες–σαρκές–βούρκες–ταπατζιές
  11. Σιδηρουργός                                                
  12. Φρουκάλια - Ταλάρκα                                            
  13.  Αγγειοπλαστική                                                    
  14. Μικρά καλάθια                                                            

 

 

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΛΙΤΖ

11:00 π.μ.

ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΥΡΩΠΗΣ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ  18 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΙ  ΑΓΩΝΕΣ

2:30 μ.μ.

 

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ  18 & ΚΥΡΙΑΚΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ: OPTIMIST, LASER, GENERAL HANDICAP

11:00 π.μ.

ΕΝΑΡΞΗ: ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ: ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΝΟ – ΚΑΓΙΑΚ

 8:00 π.μ.

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 20 IOYNIOY

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ BEACH VOLLEY

10:00 π.μ.

ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΗΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ (ΦΟΙΝΙΚΟΥΔΕΣ)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ  20 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ: OPTIMIST, LASER

11:00  π.μ.

ΕΝΑΡΞΗ: ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ:ΘΑΛΑΣΣΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΛΑΡΝΑΚΑΣ (ΦΟΙΝΙΚΟΥΔΕΣ)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ – MONDAY 20/6/2016

ΣΚΑΦΟΙ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ

11:00 π.μ.

ΘΑΛΑΣΣΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΛΑΡΝΑΚΑΣ (ΦΟΙΝΙΚΟΥΔΕΣ)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΓΙΑΚ

7:00 π.μ.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ: ΟΛΕΣ

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

 

 

 

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ Η ΝΙΚΗ ΝΙΚΟΛΑΟΥ   

Την εμφάνιση της Νίκης Νικολάου επιμελούνται τα καταστήματα

 «Mondy Shop» και «Extreme Shoes» οδός Ερμού, Λάρνακα

 

 

 

8:00 μ.μ. – 8:45 μ.μ.

ΠΑΡΕΛΑΣΗ

ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑ

 

8:50 μ.μ. – 9:10 μ.μ.

Το Παιδικό Σχήμα του Χορευτικού Συγκροτήματος

ΚΙΜΩΝ ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ

παρουσιάζει θρακιώτικους  χορούς

Χοροδιδασκαλία: Χριστάκης Κορυζής                                                         

                               

9:15 μ.μ. – 9:35 μ.μ.

Το Παιδικό Τμήμα του Χορευτικού Συγκροτήματος

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ  ΣΕΚ Λάρνακας – Αμμοχώστου

παρουσιάζει ελληνικούς και κυπριακούς παραδοσιακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Δήμητρα Φωκά                                              

 

9:40 μ.μ. – 10:00 μ.μ.

Η Σχολή Χορού DANCING ART

της Λένα Θεοδώρου

παρουσιάζει λατινοαμερικάνικους χορούς, break dance, μοντέρνο χορό και jazz.

Χορογραφίες: Λένα Θεοδώρου, Κυριάκος Ανδρέου                                     

 

10:05 μ.μ. – 10:25 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ

παρουσιάζει κρητικούς και κυπριακούς παραδοσιακούς χορούς 

Χοροδιδάσκαλος: Μάριος Πατσιάς

 

10:30 μ.μ -10:50 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΑΓΓΛΙΣΙΔΩΝ

παρουσιάζει ένα πλούσιο καλλιτεχνικό πρόγραμμα

Χοροδιδάσκαλος: Μάριος Πατσιάς                                                        

 

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ

6:30 μ.μ. - 7:20 μ.μ.

Το Παιδικό Ροκ Συγκρότημα ROCK ALL ROCK

και ο Αντρέας Γιουρούκκης

παρουσιάζουν ένα ευχάριστο μουσικό πρόγραμμα

Μουσική διδασκαλία: Μάριος Γαβριήλ                                                        

 

7:25 μ.μ. - 7:55 μ.μ.

Η ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ PRIMA VISTA

παρουσιάζει την παιδική παράσταση

"Κλόουν Χαχανούλης και Κυρία Ντορεμι"                                                    

 

8:00 μ.μ. – 8:20 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΒΑΣΙΛΙΤΖΙΑ

παρουσιάζει ελληνικούς λαϊκούς και μοντέρνους χορούς

Χοροδιδασκαλία: Έλενα Γεωργίου και Παύλος Λαζάρου                            

 

8:25 μ.μ. – 8:45 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΑΘΑΝΑΣΙΑ

παρουσιάζει λαϊκούς και μοντέρνους χορούς

Χοροδιδασκαλία: Γιώργος Θεοδούλου                                                        

 

8:50 μ.μ. – 9:10 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΑΘΑΝΑΣΙΑ

παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Γιώργος Θεοδούλου                                                        

 

9:15 μ.μ. – 9:35 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΚΑΡΟΤΣΕΡΗΣ

Αραδίππου - Αγία Άννα

παρουσιάζει ελληνικούς και λαϊκούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Αντώνης Αβραάμ                                                          

 

9:40 μ.μ. -10:00 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός  Όμιλος ΟΜΟΝΟΙΑ Αραδίππου

παρουσιάζει ένα χορευτικό πρόγραμμα

με ελληνικούς παραδοσιακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Λούκας Πάρτου                             

 

10:05 μ.μ. - 10:25 μ.μ.

Η ELENA HADJIPARASKEVA ORIENTAL SCHOOL

παρουσιάζει ανατολίτικους χορούς

Χοροδιδασκαλία: Έλενα Χατζηπαρασκευά                                            

 

10:30 μ.μ. – 10:50 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΜΑΡΙΑΝΝΑ

παρουσιάζει ένα λαϊκό χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Μαριάννα Σαββίδου                                                   

 

10:55 μ.μ. – 11:15 μ.μ.

Η Σχολή Χορού Η ΚΥΠΡΟΣ

παρουσιάζει κρητικούς παραδοσιακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Μιράντα Προκοπίου και Κώστας Ανδρέου                    

 

 

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ

7:00 μ.μ. - 7:20 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΜΑΛΛΟΥΡΑ Αθηένου

παρουσιάζει λατινικούς και ανατολίτικους χορούς

Χοροδιδασκαλία: Στέφανη Χριστοδούλου                                                                                                                                                                    

7:25 μ.μ. - 7:55 μ.μ.

«Ο Μπανανούλης Πίγκη και η Βαθουλίτσα στον Κατακλυσμό»

ευχάριστο παιδικό πρόγραμμα

με τον ΠΑΥΛΟ ΧΑΠΟΥΠΗ και την ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ       

                                                                         

8:00 μ.μ. – 8:20 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΑΝΤΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Άντρη Γεωργίου, Έλενα Χατζηπαρασκευά

και Κατερίνα Στυλιανού

                                                                                                                  

8:25 μ.μ. – 8:45 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΖΟΡΜΠΑΣ

παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα

Χορογραφίες: Δημήτρης και Δέσπω Κόνσολου                                       

 

8:50 μ.μ. – 9:10 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΚΑΡΟΤΣΕΡΗΣ

Κίτι - Χοιροκιτία

παρουσιάζει ελληνικούς λαϊκούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Μάριος και Χρύσω Αβραάμ                

 

9:15 μ.μ. – 9:35 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΚΑΡΟΤΣΕΡΗΣ

παρουσιάζει ελληνικούς κρητικούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Μάριος και Χρύσω Αβραάμ               

 

9:40 μ.μ. - 10:00 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΕΛΥΣΩ

παρουσιάζει μοντέρνους χορούς

Γενική επιμέλεια: Άντρη Πανασέτη                                                         

 

10:05 μ.μ - 10:25 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ

Βορόκληνης και Συνοικισμού

παρουσιάζει ποικίλο πρόγραμμα με

ελληνικούς χορούς, hip hop

και ανατολίτικους χορούς

Χοροδιδάσκαλοι: Γιάννης και Παυλίνα Μιχαήλ

 

 

10:30 μ.μ. – 10:50 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΚΟΦΙΝΟΥ

παρουσιάζει κυπριακούς παραδοσιακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Μάριος Πατσιάς       

 

                                                             

 

10:55 μ.μ. – 11:15 μ.μ.

Ο Χορευτικός Όμιλος ΔΗΜΟΥ ΛΕΥΚΑΡΩΝ

παρουσιάζει νησιώτικους παραδοσιακούς χορούς 

Χοροδιδάσκαλος: Παύλος Μιχαηλάς                                                             

 

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ

 

7:10 μ.μ. - 7:30 μ.μ.

Η Σχολή Χορού «MARINA’S NEW DANCE»

Ξυλοτύμπου

παρουσιάζει ένα χορευτικό πρόγραμμα hip hop και latin

Χοροδιδασκαλία: Μαρίνα Χατζηγεωργίου                                                   

 

7:35 μ.μ. - 7:55 μ.μ.

Η Παιδική Σκηνή ΔΩΡΟΥ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗ                                                

παρουσιάζει την παιδική μουσική παράσταση

«Ο Νικολάκης και η πριγκίπισσα Φρόουζεν»                                       

 

8:00 μ.μ.-8:20 μ.μ.

Η Σχολή Χορού DANZANTE

παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Αναστασία Ευαγγελίδου                                               

 

8:25 μ.μ. – 8:45 μ.μ.

Ο Χορευτικός Όμιλος ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου

παρουσιάζει κυπριακούς και μοντέρνους χορούς

 

8:50 μ.μ.– 9:10 μ.μ.

Ο Χορευτικός Όμιλος ΠΥΡΓΩΝ Λάρνακας

παρουσιάζει ένα ελληνικό και λαϊκό ποτπουρί

 

9:15 μ.μ. – 9:35 μ.μ.

Ο Χορευτικός Όμιλος ΚΑΛΟΥ ΧΩΡΙΟΥ Λάρνακας

παρουσιάζει ελληνικό, λαϊκό και μοντέρνο χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία : Ελευθερία Κουππαρή

 

9:40 μ.μ. -10:00 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΛΙΒΑΔΙΩΝ

παρουσιάζει ένα μοντέρνο και λαϊκό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Άντρη Γεωργίου και Κατερίνα Στυλιανού                     

 

10:10 μ.μ. - 10:30 μ.μ.

Η Σχολή Χορού «MAMBO»

της Μαρίας Ζαχαρίου – Καραπίττα

παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα

με 50μελή ομάδα χορού και τους Πρωταθλητές Χορού Κύπρου,

 Μάριο Χατζηαντώνη και Νικόλ Ηλία

Χορογραφίες / διδασκαλία: Μαρία Ζαχαρίου – Καραπίττα                     

 

ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑ

10:30 μ.μ. – 10:45 μ.μ.

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

 

ΤΡΙΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ

 

7:45 μ.μ. – 7:55 μ.μ.

Ευχάριστο μουσικό πρόγραμμα

με την ΚΛΑΙΡΗ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

8:00 μ.μ. - 8:20 μ.μ.

Ο Λαογραφικός Πολιτιστικός Όμιλος ΤΡΙΔΑΤΑ Λιβαδιών

παρουσιάζει ένα λαϊκό χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Μάριος Σιουκρής και Εμμανουέλα Σιέσκουλα

 

8:25 μ.μ. – 8:45 μ.μ.

Το Χορευτικό Συγκρότημα Η ΑΓΚΑΛΗ

του Προσφυγικού Σωματείου Μακράσυκας

παρουσιάζει κυπριακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Χριστίνα Δημητρίου                                                 

 

8:50 μ.μ. – 9:10 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΖΟΡΜΠΑΣ

παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα

Χορογραφίες: Δημήτρης και Δέσπω Κόνσολου                                      

 

9:15 μ.μ. – 10:30 μ.μ.

Το Μουσικό Σχήμα ΑΝΔΡΕΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ                                           

μαζί με τους Στέλιο Κωνσταντά και Ξένια Κωνσταντίνου

παρουσιάζουν ένα έντεχνο ελληνικό και ελαφρό-λαϊκό πρόγραμμα

                                                            

 

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ

7:35 μ.μ. - 7:55 μ.μ.

Το Εργαστήριο Καλών Τεχνών ΑΝΔΑΝΩ

παρουσιάζει το μουσικοχορευτικό πρόγραμμα

«Μουσικό Κουτί»

Γενική ευθύνη: Ναταλία Ηλία

Χορογράφος: Γκαλίνα Μπουρνιάκ                                                                   

 

8:00μ.μ. – 8:20μ.μ.

Γιορτή Ομορφιάς και Ανθρωπιάς 2016

Παιδιά του διαγωνισμού ομορφιάς «Καλλιστεία 2016»

θα παρουσιαστούν

σε μια εμφάνιση Μum & kids style

Οργάνωση: Agency Mara Di Moda Modelling.

 

8:25 μ.μ. – 8:45 μ.μ.

Το Χορευτικό Συγκρότημα

ΚΕΝΤΡΟΥ ΝΕΟΤΗΤΑΣ ΠΕΤΡΑΚΗ ΟΡΑΣ

παρουσιάζει ένα πρόγραμμα με νησιωτικούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Έλενα Ανδρέου                             

 

8:50 μ.μ. – 9:10 μ.μ.

Το ΚΕΝΤΡΟ ΝΕΟΤΗΤΑΣ ΟΔΟΥΣ

παρουσιάζει κυπριακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Έλενα Ανδρέου    

                      

9:15 μ.μ. – 9:35 μ.μ.

Η Σχολή Χορού DANCE IS LIFE

παρουσιάζει ένα πρόγραμμα με λαϊκούς χορούς, hip hop

και belly dance

Χοροδιδασκαλία: Βαλεντίνος Σάκαρος, Κύρι Κλεοβούλου και Σιλβάνα Χάσνα

 

9:40 μ.μ. - 10:00 μ.μ.

Ο MARIO MENTAL παρουσιάζει                         

ένα μουσικό πρόγραμμα R&B

                                                                      

                                                                                                            

 

 

 

Η Κωνσταντίνα Ευριπίδου θα είναι η λαμπερή παρουσιάστρια της εκδήλωσης “Fashion Walks for MS INDEPENDENCE “ με τις δημιουργίες του γνωστού Σχεδιαστή Μόδας Panteli Panteli που παρουσιάζει το Alexander College.

H εκδήλωση θα γίνει την Τετάρτη 25 Μαΐου, στις 19:30, στο Princess Beach Hotel στην Λάρνακα.

 

 

Η συμβολή της σημαντική αφού γίνεται με σκοπό την οικονομική ενίσχυση του Συνδέσμου Σκλήρυνσης Κατά Πλάκας Λάρνακας.

Η είσοδος θα είναι €15. Θα υπάρχει προπώληση εισιτηρίων στο RADIO 99 FM και στο Alexander College καθώς και στην είσοδο της εκδήλωσης.

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνείτε στο τηλέφωνο 97 757581.

 

Ήδη υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον για το συγκεκριμένο event τόσο από τον κόσμο της Λάρνακας όσο και από επώνυμους από το χώρο της μόδας και της πολιτικής.

 

Ενισχύστε με την παρουσία σας τον Σύνδεσμο Σκλήρυνσης Κατά Πλάκας μιας και η 25 Μαΐου είναι και η Παγκόσμια Ημέρα Σκλήρυνσης.

 

Στο Fashion Show θα συμμετέχουν οι απόφοιτες fashion designers του Alexander College.

 

 

Τραγουδούν η Χριστίνα Μάτσα και η Helena Panayi.

After Party Guest Star o Δήμος Μπέκε!

 

Hair Styling KEVIN MURPHY

Make up THE MAKE UP PRO by Barbara Nikolakaki

 

Χορηγοί: Cosmari Printings, Constantina Evripidou Fashion Workshop

Υποστηρίζει η υπεραγορά METRO

 

Χορηγός Φιλοξενίας: Princess Beach Hotel

Χορηγοί Επικοινωνίας: ΡΑΔΙΟ 99FM, www.cityoflarnaka.com

Διοργανωτές: www.georginasdiary.com, IF Irini Fantousi Fashion Event Management, Pantelis Panteli Atelier

 

 

Ό,τι Νέο

Subscribe
Diary
Diary